Dosc tania zwirownia Konin

Rozmowy na każdy temat
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które trudni się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do materiału skalnego, powinno się zdjąć wierzchnią warstwę ziemi. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami piachu znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. A, więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najwyższej jakości. Również wartość tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, później o mniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość